Olympos’ta Teleferik ile Zirveye

Hemen herkes hayatının bir döneminde teleferik ile ulaşımı denemiştir. Şehir içlerinde bulunan teleferikle ortalama 4 kişilik olmakla beraber, menzil olarak çok da uzağa gidememektedirler. Eğer yükseklik korkunuz yok ise daha uzun sürmesini isteyenlerin yüz ifadelerine tanıklık edebilir; yükseklik korkunuz var ise gözlerinizi ne zaman açabileceğinizi etrafınızdakilere sorarak iniş yerini beklersiniz. Şu an bu yazıyı okurken, ‘Evet benim yükseklik korkum var.’ diyorsanız yazının devamında anlatacağım deneyim sizi okurken bile korkutabilir.

Olympos Milli Parkı sınırları içinde bulunan Tahtalı Dağları, bölgedeki hemen her coğrafi oluşum gibi harika bir seyir zevki yaşatıyor. Tabi bu bahsettiğim seyir zevki tamamen deniz seviyesinden. Bir de Tahtalı Dağları’nın zirvesine doğru çıkarken aynı manzarayı görmek, zirveden de denize doğru 360 derece bakmak gerekiyor.

img_5217

Yaklaşık 4.5 km mesafeyi katederek güzergahını tamamlayan, 80 kişilik teleferik kabini sizi 2365 metre yüksekliğe çıkarıyor. Yukarı çıktıktan sonra, orada ne kadar kalacağınız tamamen size kalıyor. Zira aşağı inmek için gün içerisinde zirveden dönecek herhangi bir teleferiği kullanabiliyorsunuz.

2016 yazı için 60 TL olan teleferik ücreti hem gidişi hem de dönüşü kapsıyor. Rakam olarak yüksek gibi gelse de emin olun bu deneyim için ödenen rakama kimse pişman olmuyor.

 

Antalya’e gitmeyi düşünüyorsanız, kara yolu yerine erken rezervasyon avantajını kullanarak hava yoluyla seyahat etmeyi tercih edebilirsiniz. Antalya uçak bileti rezervasyonu için www.istfly.com sizin için en doğru tercih olacaktır. istfly Blog üyeliğinizi oluşturarak gerçekleştireceğiniz Antalya uçak bileti satın alımlarınızda istfly bonusları kazanacağınızı unutmayınız! Ayrıca www.istfly.com ’dan alışveriş yapan bir kullanıcının sizi referans göstermesiyle veya blog üzerinden paylaşacağınız yazılar sayesinde Antalya uçak biletinizin bir kısmını yada tamamını herhangi bir ücret ödemeden karşılayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.