Karadeniz’in incisi Trabzon

Ülkemizin her bir yeri oldukça farklı güzelliklere sahip. Ancak bazı bölgelerin kendilerine has öylesine güzellikleri var ki insanlara bu bölgeler ile alakalı tek bir kelime dahi söylendiği zaman neresi olduğu kolaylıkla bulunabiliyor. Yeşil denildiğinde akla gelecek yerlerden biri olan Trabzon için uçak bileti bulmak ise istfly ile hiç olmadığı kadar kolay. Uçak bileti alındıktan sonra ise sıra şehri gezmeye geliyor.

Sümela Manastırı

Dağlara oyulmuş olan bu manastır aynı zamanda Trabzon’un da simgesi. Gelenleri kendine hayran bırakan bu güzel yere gitmek ise zor olduğu için bütün bir günü buraya ayırmakta fayda var.

Uzungöl

Yine Trabzon denildiğinde akla gelen yerlerden biri Uzungöl, doğal güzelliğin tanımı olarak da örnek gösterilecek yerler arasında ilk sırada bulunuyor. Kendine özgü havası ile gelenlerin burada uzun süre zaman geçirmelerini sağlayan Uzungöl’de yöresel lezzetlerin tadına da varabilirsiniz.

Trabzon’un Yaylaları

Karadeniz’in güzelliğin simgesi olan yaylalar, özellikle de yaz aylarında yalnızca Trabzon’da yaşayan insanların değil turistlerin de uğrak yeri olmakta. Şekersu, Lapazan, Garester ve Haldizen yaylaları, kendine özgü havası ve doğal güzelliği ile buraya gelip dinlenmek isteyen insanlar isteklerini yerine getirmiş oluyorlar.

Çal Mağarası

Bu mağara, dünyanın en uzun ikinci mağarası. Yapılan araştırmalara göre 8 milyon yılda bugünkü görünümüne ulaşan bu mağaranın içerisinde bulunan yürüyüş yolu ile içeriye girilebilmekte ve bu mağaranın sinüzit ve astım hastalarına iyi geldiği de söylenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.