Karadeniz’in İncisi Giresun 2

Bu yazımda siz sevgili istfly okuyucularına fındık şehri olan Giresun’u ikinci kez yazımda konu olarak ele alacağım. Giresun’a giden veya gidemeyen kim olursa olsun en azından bir kulak aşinalığı vardır Giresun’un fındığı hakkında. Ne de olsa Dünya’nın en iyi fındığını üretiyoruz. O yeşillikler arasındaki, altın değerinde olan ağaçlardan yılda sadece 1 kez toplanır. Ve en az 300 bin kişi tarafından. Bu rakam sadece çiftçilerdir. Tüccarları veya çikolata severleri katmıyorum bile. Bu 300 bin kişinin 10 ay boyunca beklediği yemişin olduğu kenttir Giresun.

Giresun’a gitmeyi arzulayan veya Karadeniz’i gezmek isteyenlere umarım bu Giresun yazılarım yardımcı olur.

Giresun’a ne zaman gidilmelidir?

Giresun’a gitmek için iki tercihiniz olmalı. Ama bu konuda kesinlikle sizin neyi sevip neyi sevmediğiniz çok önemli bir noktadır. Eğer denizi seviyorsanız, kesinlikle Haziran – Ağustos aylarında gitmelisiniz. Denizi yani yüzmeyi sevenlere bir tavsiyede bulunmak isterim. Giresun tuzluluk oranı en az olan denize sahiptir. Bu coğrafi konuma bağlıdır ve bu nedenle denizlerde daha rahat yüzebilirsiniz.

Sıra ikinci tercihte. İkinci tercihiniz kar sevip sevmediğinize bağlıdır. Eğer kara ilginiz varsa buyrun. Aralık Şubat ayları arasında sizi bekleriz. Bu arada kar diyorum çünkü yağmur her mevsim yağar Giresun’a. Bu yüzden yaz veya kış yağmuru sevenler gönül rahatlığı ile gidebilirler fındık şehri Giresun’a.

Sıra Giresun ilçelerine, birbirine uzaklıklarına ve gezilebilecek yerlerine geldi.

Giresun ilçeleri olarak;

Alucra, Bulancak, Çamoluk, Çanakçı, Doğankent, Espiye, Eynesil, Gorele, Güce, Keşap, Piraziz, Şebinkarahisar, Tirebolu, Yağlıdere.

Unutmadan söyleyeyim; Giresun yakında büyükşehir olacaktır.

Gezilebilecek yerler olarak;

Bulancak, Tirebolu, Piraziz, Keşap, Espiye ilçelerini tavsiye edebilirim.

Giresun’a nasıl gidilir?

Giresun’a yeni açılan havalimanıyla ya da karayoluyla olmak üzere iki farklı şekilde Giresun’a gidilebilir.

Karayoluyla nasıl gidilir?

Birçok otobüs firması gider veya şahsi arabaylada gidilebilir. Ama otobüs ile gitmeyi kimseye tavsiye etmem. Havayoluyla gitmek daha mantıklı ve zahmetsiz…

Havayoluyla nasıl gidilir?

Şu anda 3 firma gidiyor Şubat ayından sonra bir firma daha eklenecek. Şu anda THY, Pegasus, Anadolu jet gitmekte.

Bir önceki yazımda da belirttiğim gibi Pegasus ve Onur Air biletlerinin istfly.com adresine eklenmesini çok isterim.

İyi okumalar…

 

Giresun‘a gitmek için en ucuz Giresun uçak biletini bulabileceğiniz en güvenilir adres www.istfly.com! Çünkü diğer uçak bileti sitelerinin yaptığı gibi herhangi bir hizmet/servis bedeli talep etmiyoruz ve bu sayede daha ucuz Giresun uçak bileti fiyatları sunuyoruz. İnternet sitemiz üzerinden istediğiniz tarih için Giresun uçak bileti rezervasyonunuzu ve ödemenizi kolaylıkla gerçekleştirebilir, ve işleminiz sonunda istfly puan kazanabilirsiniz. Hem hizmet bedelsiz Giresun uçak bileti satın alıp hem de ödeyeceğiniz uçak bileti tutarının %1’i oranında istfly puan kazanmak için blog.istfly.com üzerinden üyelik kaydınızı gerçekleştirmelisiniz.

Yorumlar 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.