İzmir’de Yapılması Gerekenler Listesi

İzmir’de yapılması gerekenler listesi yazımıza, tarihi yerlerini saymakla başlamak istiyorum. İzmir, coğrafi konumu nedeni ile antik dönemlerin en önemli ticari merkezleri arasında yer almıştır. Korunaklı körfezi sayesinde, kıyısı bulunan ülkelere gemilerle mal getirilip götürülürmüş. Şimdi ise İzmir, her türlü ulaşım imkanlarına sahip muhteşem bir şehirdir. Bir gün İzmir’e gitmek isterseniz ve burada keyifli bir tatil geçirmek niyetindeyseniz İzmir uçuş biletlerinizi erken tarihte alarak ekonomik bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Artık uçak yolculukları zaman kazandırma açısından daha fazla tercih edilmektedir. Özellikle de uçak biletlerini erken tarihte aldığınızda çok ucuza bilet bulabilirsiniz.

İzmir’in görülmesi gereken yerleri

İzmir’e gittiğiniz zaman, Kemeraltı Çarşısı‘na gidip alışveriş yapabilir, Kızlarağası Hanı’nı görebilir, Han’ın yanında kahve içebilir, balık pazarında balık ve midye yiyebilirsiniz. İzmir Agora’sı, çok eskiden pazar veya çarşı niyeti ile kullanılırmış. Buradan çıkarılan bazı eserler İzmir Arkeoloji Müzesi‘nde sergilenmektedir. Havra Sokağı‘na giderek Kemeraltı’nın güzelliklerini daha da iyi görebilirsiniz. 2. Abdülhamit’in tahta çıkışının 25. yılına özel olarak yaptırılan İzmir Saat Kulesi, görülmeye değer güzelliği ile sizleri beklemektedir. İzmir Konak Meydanı‘nda bulunan saat kulesi şimdiye kadar hiç durmadan çalışmış ve İzmir’in Simgesi haline gelmiştir. Smyrna Antik Kenti ise denizi Anadolu’nun iç bölgelerine kadar buluşturmayı başarmış oldukça önemli bir liman kentidir. Smyrna Antik Kenti’ni gezerken Bayraklı Sevgi Yolu‘nda mola verip bir şeyler içebilirsiniz.

İzmir’in kendisi kadar güzel yemekleri

İzmir yemekleri denilince akla ilk gelen şey zeytinyağı ve deniz ürünleridir. Her türlü otları İzmir mutfağında görmeniz mümkün. Bu da yemeklerine ayrı bir lezzet katmaktadır. Boyoz, kumru, midye, revani, Şevketi Bostan, keşkek, lokma, tarhana çorbası, zeytinyağlı radika, sütlü balık, kabak pabucaki, sakızlı un kurabiyesi, zerde, sura, İzmir köftesi, papaz yahnisi, kol böreği, gerdan tatlısı, tel kadayıf, kaymaklı dondurma. Bunlar sadece sayabildiklerimiz. Saymakla bitmeyecek lezzetleri tatmak için İzmir’e mutlaka gitmelisiniz. Evet şimdiden İzmir uçak biletlerinizi ayırtın bence. Erkenden alarak daha karlı çıkabilirsiniz. Paradan ve zamandan tasarruf yaparak kendinize daha fazla zaman ayırabilir, gönül rahatlığı ile gezebilirsiniz.

 

İzmir’e En Ucuz Uçak Bileti istfly’da! istfly’ı ziyaret etmek için buraya tıklayınız.

istfly üyeleri kendi satın aldıkları ve referanslarıyla üye olan kullanıcıların satın aldıkları her uçak bileti için istfly puan kazanır ve biriktirdikleri istfly puanlar ile diledikleri yere istedikleri zaman bedava uçak bileti alabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.