İzmir’de Neler Var?

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden biri olmasının yanı sıra İstanbul’dan sonra deniziyle en güzel şehir olarak nitelendirilen İzmir’de nereleri gezerim, nereleri görmeliyim diyorsanız cevabı burada!

İzmir denince akla tabii ki de Ege Denizi gelebilir lakin aşırı eskilere dayanan tarihiyle başlı başına tarih kokan bir şehirdir.

İzmir Konak Saat Kulesi

İzmir’in merkez ilçesi Konak‘ta bulunan saat kulesi kalabalık ve güzide bir ortamıyla görülmesi gereken başlıca yerlerden biridir.

Efes Antik Kenti

2015’de Dünya Mirası olarak tescillenmiştir.

Tarihi MÖ. 6000’lere dayanan tarihiyle Efes Antik Kenti, Selçuk ilçesinde bulunmaktadır ve mutlaka tarih kokusunu almak isteyenlerin ziyaret etmesi gereken nadide yerlerden biridir.

Urla – Klazomenai

Zeytin ve zeytin yağı ile Ege bölgesi, özdeşleşmiş bir gerçektir. Buna birebir şahit olmak isteyen gezi ve tarih meraklıları Urla ilçesinde bulunan Klazomenai Zeytin yağı işliğini mutlaka ziyaret etmeli.

Alaçatı

Ege bölgesinin o tatlı rengarenk üzüm bağları ve çiçekleri arasındaki evlerini görmek isteyenler merkeze bir saat uzaklıkta ki Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı‘ya ulaşabilirler.

Tarihi Asansör

Karataş semtinde bulunan ve İzmir’e ufakta olsa yüksekten bakmak isteyenler yaklaşık 100 yıllık tarihi olan Tarihi Asansör’e çıkabilir. Asansör, Konak merkeze 10 dakikalık mesafededir.

Doğal Yaşam Parkı

1500 civarı hayvanın bulunduğu Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parklarından kabul edilen ve Türkiye’de ilk defa doğan filin bulunduğu bu doğa ve hayvan meraklılarının görmesi gereken yerlerden biridir. İzmir’in Çiğli ilçesinde bulunmakla birlikte Doğal Kuş Cenneti‘de bu ilçede ziyaret edilebilir.

Alsancak – Kordon

Konak ilçesine bağlı Alsancak sahilinde bulunan kordon çimleri gençlerin özgürce eğlendiği müzikler yaptığı çok güzel ortamı olan bir sahildir. Genç ruhunu ve üniversite ruhunu yaşamak isteyenler akşamları güzelleşen bu sahile gelebilir.

Kemeraltı

Bütün İzmir burada mı diye kendinize sorduğunuz kalabalığıyla ticaret merkezi olan Kemeraltı Çarşısı, Konak Saat Kulesinden başlayarak Çankaya semtine kadar uzanmaktadır. İzmir’de alışverişin merkezidir.

 

İzmir’e gitmek için en ucuz İzmir uçak biletini bulabileceğiniz en güvenilir adres www.istfly.com! Çünkü diğer uçak bileti sitelerinin yaptığı gibi herhangi bir hizmet/servis bedeli talep etmiyoruz ve bu sayede daha ucuz İzmir uçak bileti fiyatları sunuyoruz. İnternet sitemiz üzerinden istediğiniz tarih için İzmir uçak bileti rezervasyonunuzu ve ödemenizi kolaylıkla gerçekleştirebilir, ve işleminiz sonunda istfly puan kazanabilirsiniz. Hem hizmet bedelsiz İzmir uçak bileti satın alıp hem de ödeyeceğiniz uçak bileti tutarının %1’i oranında istfly puan kazanmak için blog.istfly.com üzerinden üyelik kaydınızı gerçekleştirmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.