Göynük Kanyonu’nda Body Rafting Yapmak

Akdeniz söz konusu olduğunda, hemen herkesin ilk aklına gelen yer hiç şüphesiz Antalya olacaktır. Antalya’ya gitmek demek, kesinlikle Antalya’da denize ya da havuza girerek zaman geçirmek demek değildir. Zira Antalya sahilde uzaklaştıkça apayrı heyecanlara, en doğal şekli ile olanak sağlamaktadır.

Kemer ilçesinin, Göynük Mahallesi’ne bağlı olan Göynük Kanyonu yaklaşık olarak 2 km uzunluğa sahip bir kanyondur. Kanyon’da sizi karşılayan doğal güzelliklerin yanısıra, bir de adrenalin dolu aktiviteler yer almaktadır. Kanyonun girişinde, kanyonun işletmeciliğini yapan şirketin yetkilisi sizi karşılamakta ve kanyon hakkında bilgi vermektedir.

Kanyonun içerisine cüzi bir ödeme ile girip yalnızca yürüyüş yapabileceğiniz gibi, Body Rafting adı verilen aktivite ile kendinizi buz gibi suyun içerisine de bırakabilirsiniz. Peki nedir bu Body Rafting?

Body Rafting için hemen herkesin bildiği raftingin botsuz hali dersek sanırım yanılmış olmayız. Yüzme bilmeyenler ya da yüzme bilgisine güvenmeyenler için hemen not düşelim: size girişte bir can yeleği ve isterseniz dalgıç kıyafeti veriliyor. Dalgıç kıyafeti suyun soğukluğunu daha az hissetmeniz için, can yeleği ise suyun nadiren derinleştiği noktalarda sizi güvende tutmak için veriliyor.

Can yeleğinizi ve dalgıç kıyafetinizi giydikten sonra, ayağınimg_5404ıza kaydırmaz lastik botları da giyerek kendinizi kanyonun buz gibi sularına bırakıyorsunuz. Su, hemen girişte bulunan su kaynağı nedeni ile çok soğuk olsa da ilerledikçe o soğukluk hem suyun kaynaktan uzaklaşması, hem de vücudunuzun alışması nedeni ile yok olmaya başlıyor.

Kanyonda herhangi bir tehlike söz konusu olmadığı için yanınıza herhangi bir rehber verilmiyor. Başlangıçta bu çok korkutucu gelse de, bu tecrübeyi yaşadıktan sonra rehbere gerçekten hiç gerek olmadığını anlıyorsunuz.

Kemer’e yolunuz düşer ise bu deneyimi mutlaka tatmalı, cesaretinizin kırılmaması için o anda hızlıca karar vermelisiniz. 2016 yazı için konuşacak olursak, aktivite ücreti: 70 TL

 

Antalya’ya gitmeyi düşünüyorsanız, kara yolu yerine erken rezervasyon avantajını kullanarak hava yoluyla seyahat etmeyi tercih edebilirsiniz. Antalya uçak bileti rezervasyonu için www.istfly.com sizin için en doğru tercih olacaktır. istfly Blog üyeliğinizi oluşturarak gerçekleştireceğiniz Antalya uçak bileti satın alımlarınızda istfly bonusları kazanacağınızı unutmayınız! Ayrıca www.istfly.com ’dan alışveriş yapan bir kullanıcının sizi referans göstermesiyle veya blog üzerinden paylaşacağınız yazılar sayesinde Antalya uçak biletinizin bir kısmını yada tamamını herhangi bir ücret ödemeden karşılayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.