Bursa’da Küçük Bir Yolculuk?

Türkiye’nin en güzel yerlerinden biri olan Bursa, bundan dolayı da yerli yabancı fark etmeden her sene binlerce kişi tarafından ziyaret edilmekte. Bursa uçak bileti fiyatlarının da uygun olmasından dolayı pek çok kişi uçak biletini alarak bu güzel şehri gezmeye başlayabilir.

Saltanat Kapısı

Osmanlı’nın Bursa’ya giriş yapmış olduğu yer olan Saltanat Kapısı, aynı zamanda şehrin kendine ait mistik havasının en fazla hissedildiği yer olarak da bilinmekte.

Yeşil Türbe

İsmi yeşil olmuş olsa da İznik çinileri kullanıldığı için Turkuaz renge sahip olan bu türbe, Bursa ziyaretlerinde mutlaka gidilen yerlerden bir tanesi.

Tophane

Saltanat Kapısı’nın da içerisinde yer aldığı Tophane’nin giriş kısmında Osman Gazi ve Orhan Gazi türbeleri de bulunmakta. Burada aynı zamanda şehrin dört bir yanında duyulan Ramazan topları da yine bu bölgeden atılmaktadır.

Uludağ

Bursa denildiği zaman pek çok kişinin aklına öncelikli olarak gelen şeylerin başında hiç şüphesiz ki Uludağ kendine ilk sıralarda yer almakta. Dünya çapında kayak tesislerine sahip olan Uludağ, yerli yabancı turistlerin uğrak yerleri arasında bulunmakta.

Ulu Camii

Evliya Çelebi tarafından Bursa’nın Ayasofya’sı olarak adlandırılan bu cami, aynı zamanda Hacivat ve Karagöz’ün de inşaatında çalışmış olduğu cami. İçinde yer alan şadırvan, bütün uzay sisteminin oymacılık ile nasıl işlendiği konusunda hiçbir bilgi bulunmuyor olsa da İslam eserleri arasında en kutsal sayılan  yerlerden biri.

 

Bursa’ya En Ucuz Uçak Bileti istfly’da! istfly’ı ziyaret etmek için buraya tıklayınız.

istfly üyeleri kendi satın aldıkları ve referanslarıyla üye olan kullanıcıların satın aldıkları her uçak bileti için istfly puan kazanır ve biriktirdikleri istfly puanlar ile diledikleri yere istedikleri zaman bedava uçak bileti alabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.