Başkent Ankara’da tarihi bir gezi

Türkiye’nin başkenti Ankara hepimizin de bildiği gibi oldukça köklü bir tarihi geçmişi olan yerlerimizden bir tanesi. Üstelik Ankara uçak bileti almak, otobüs bileti almaktan çok daha ucuz. istfly’dan alınacak olan uçak bileti ile isteyen herkes kısa sürede bu güzel şehre gelerek zamanını rahatlıkla burada geçirebilir.

İlk Durak Anıtkabir

Atatürk’ün ölümünden sonra yapılmaya başlanan Anıtkabir, hiç şüphesiz ki buraya gelenlerin ilk olarak ziyaret etmesi gereken yer. Anıtkabir’e giderken etrafında yer alan İstiklali Müdafaa-i Hukuk, Barış, Zafer, 23 Nisan Kuleleri’nin yanı sıra tören meydanı, Mozole ve Aslanlı Yol da yine sizleri karşılayacak yerler arasında bulunmakta.

Atatürk Orman Çiftliği’nde Dinlenin

Türkiye’nin en gelişmiş tarım arazisi ve Türkiye’nin en büyük hayvanat bahçesinin de yer aldığı Atatürk Orman Çiftliği, tarihi geziniz esnasında soluklanacağınız bir yer.

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Türkiye’nin ilk meclis binası olan Kurtuluş Savaşı Müzesi, pek çok farklı amaç ile kullanılmış olsa da 1981 yılı itibari ile müze olarak kullanılmaya başlanmış. Şimdilerde başta Sevr ve Londra antlaşmalarına ait belgeler olmak üzere pek çok fotoğraf, yazışma ve Büyük Taarruz’a ait pek çok eşya sizlere sunulmakta.

Ankara Kalesi

Tarihi M.Ö. 2. yüzyıla dayanan Ankara Kalesi başta Romalılar olmak üzere Bizans, Selçuklu ve Osmanlı tarafından kullanılmıştır. Günümüzde ise bazı dönemlerde festivallere ev sahipliği yapmaya devam etmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.